חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english

נשימה ומגע

נשימה ומגע - טיפולים משלימים בחדר מלח

רשת חדרי המלח מלווה ברופאים ומטפלים מקצועיים ומוסמכים.


תהליך הטיפול :
כל מטופל הפונה לקבלת טיפול רפואה משלימה יתייעץ קודם עם רופא, שיבחן את תיקו הרפואי של המטופל ויערוך תשאול מקיף, על מנת להתאים עבור המטופל תוכנית טיפולים יעילה ובטוחה בהתאם לצרכיו האישיים.
תוכנית זו תשלב באופן מיטבי מגוון שיטות טיפול משלימות הקיימות רפואה משלימה.
במידת הצורך, הרופא יפנה את המטופל לבדיקות ובירורים במסגרת הרפואה הקונבנציונאלית כדי לזהות בעיות שימנעו סיכונים מהמטופל.
כל הטיפולים הניתנים ברשת חדרי המלח ברפואה משלימה נבחרו תוך הקפדה על סטנדרטים רפואיים גבוהים ביותר המקובלים גם בעולם המערבי והם נותנים מענה משלים לבעיות בריאות וכאבים לצד הרפואה הקונבנציונאלית.

רפואת מבוגרים

כאבים ובעיות גב, אסטמה ובעיות שונות במערכת הנשימה, אלרגיות, פריחה ובעיות עור, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות במערכת העיכול (תסמונת המעי הרגיז, עצירות כרונית ועוד), רפואת נשים: תסמונת קדם ווסתית ואי סדירות במחזור, חוסר איזון הורמונאלי, גיל המעבר, בעיות פריון וליווי הריון, מתח, לחץ, חרדות ועייפות.

רפואת ילדים ותינוקות

דלקות אוזניים, גרון ונזלות כרוניות, אסטמה, פריחות ואלרגיות בעיות במערכת העיכול (כולל גזים), בעיות בתנועה, בעיות שלד ושרירים, בעיות קשב וריכוז, מתח וחרדה, הפרעות שינה ועוד.

רפואה סינית

באווירת יוניים שלילים הרפואה הסינית הינה תורה עתיקה ורחבת היקף, בת אלפי שנים, בעלת ראייה ייחודית של תהליכי החיים בבריאות ובחולי הנשענים על עקרונות פילוסופיים. על פי תורה זו, אין מחלה שהיא רק פיזית או מחלה שהיא רק נפשית. הקשר וההדהוד בין הגוף והנפש הם כה הדוקים, שלכל מצב של חוסר איזון או מחלה יהיה ביטוי בשני הרבדים. לפיכך חלק חשוב מהטיפול הוא הדרכה והתייחסות לאורח החיים של המטופל: סדר יומו, הרכב התזונה וצורת האכילה, סוג הפעילות הפיזית ועוד.
על פי הרפואה הסינית, מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת של האנרגיה בגוף, אם זה דם בכלי הדם, אוכל במערכת העיכול, פסולת החוצה מהגוף, אוויר הנשאף פנימה אל הגוף מסרים עצביים במערכת העצבים וכדומה. פגיעה בזרימה חופשית של האנרגיה תתבטא במיחוש פנימי או מחלה. תהליך הריפוי הינו תהליך של חידוש ושיפור של זרימת האנרגיה בגוף.

דיקור (אקופונקטורה)

שורשיו של הדיקור במחטים נמצא כבר לפני כ-2500 שנה ויש האומרים שאף הרבה לפני כן. ארכיאולוגים שמצאו אבני צור מחודדות באתרים שונים בסין, סבורים שאלה שימשו בתקופות קדומות כאב הטיפוס למחט הדיקור המודרנית. כיום נעשה שימוש במחטים עדינות וסטריליות לדיקור נקודות בהן עוברת האנרגיה על פני מסלולי המרידיאנים. הדיקור מקדם תהליכי ריפוי טבעיים וניתן להעזר בו לריפוי והקלה שלו מגוון בעיות. מחקרים שנערכו בארה”ב הוכיחו כי דיקור ועיסוי בלחיצות משחררים בגוף חומרים כימיים כגון: אנדורפינים ואנקפלינים בעלי תכונות אנטי דלקתיות שבולמים מעבר של כאב ומעוררים תחושת נינוחות. הדיקור הסיני יכול לסייע במגוון בעיות שלד ושרירים כאבי ראש בעיות מחזור גיל המעבר ומגוון מחלות פנימיות.

רפלקסולוגיה נשמתית

השיטה מתבססת על העיקרון כי כפות הרגליים והידיים משקפות את גוף האדם על מערכותיו השונות. מגע במרכזי תחושה שונים ועיסוי נכון של הכפות ישפיע על איברים או מערכות לפעול בצורה טובה יותר. לעיסוי בכף הרגל יש אפקט מרגיע ומרפה והוא מומלץ מאוד לאנשים החשופית למתח רב בעבודה או בלימודים גם אם אינם סובלים מבעיות גופניות כלשהן. הטיפול הרפלקסולוגי מיטיב עם חולשות ועייפות ויכול לשפר את החיוניות בצורה ניכרת.טיפול זה מתאים גם לתינוקות, למשל כטיפול בבעיות גזים ועצירות. ניתן לסייע גם לבעיות במערכת העיכול, כאבי מחזור, שלד ושרירים.השהייה בחדר מלח הרווי ביונים שלילייםמביאה לתחושת רגיעה ורפיון. כפעל יוצא, עולה הנגישות לטיפול במגע גם בכף הרגל. שילוב של שניהם יוצר אפקט כפול ועוצמתי שמחזק ומשלים אחד את השני, במיוחד לכל האמור בטיפול בבעיות נשימה: מכאן שמו - רפלקסולוגיה נשמתית.

עיסוי סיני (טווינא)

הטווינא מתבססת על טכניקות עיסוי שונות בדומה לפיזיותרפיה אך בנוסף הטווינא עושה שימוש בנקודות שונות לאורך המרידיאנים שדרכן ניתן להשפיע על אופן זרימת האנרגיה בגוף ועל תפקוד האיברים.
טיפולי טווינא יכולים לסייע בבעיות שונות כגון: כאבי שרירים, צוואר תפוס, כאבי גב, מגוון בעיות שלד ושרירים.

עיסוי הוליסטי בחדר מלח

העיסוי מקל על מתחים פיזיים ונפשיים, ויכול לסייע בהזרמת הדם לרקמות, וכן בטיפול בבעיות אורטופדיות
ומביא לתחושת נינוחות, הרגעה והרפיה.
ישנם סוגים שונים של עיסויים: עיסוי שבדי קלאסי, עיסוי שמנים, אבנים חמות ועוד.

שיאצו באווירת מלח

שיאצו הינה טכניקת טיפול יפנית המתבססת על הרפואה הסינית. הטיפול בשיאצו כולל מגע ולחיצות, )שי =אצבע , אצו=לחץ ( בנקודות איזון בגוף, כיפוף ומתיחה של האיברים ומניפולציות עדינות. כל אלה במטרה לשחרר חסימות ולנתב את האנרגיה, להשפיע על שרירים, עצבים ומערכות פנימיות ובכך להביא לאיזון הגוף והנפש ולשפר את ההרגשה הכללית. במהלך הטיפול נהנה המטופל משלווה ורפיון כללי של השרירים תוצאות הטיפול מלוות את המטופל גם לאחר הטיפול כאשר האפקט הולך ומצטבר. השיאצו יכול לסייע לטיפול בבעיות מתמשכות כגון: כאבי ראש כאבי גב כאבי שרירים בעיות עיכול מתחים ועוד

הומיאופתיה בשילוב חדר מלח

מדובר בשיטה בת 200 שנה, המתייחסת לאדם כשלם ברמת הגוף, הנפש והרוח. המחלה ממנה סובל החולה היא ביטוי של חוסר הרמוניה והפרה של איזון. התרופה ההומיאופתית מפעילה את כוחות הריפוי הטמונים בגוף, כדי שיוכל להתמודד עם מחוללי המחלה השונים.
החלמה משמעותה העלמות הסימפטומים וחזרה למצבמאוזן והרמוני. יעלות הטיפול ההומיאופתי תושפע משלב המחלה. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה טובים יותר. השיטה נותנת פתרון למגוון רחב של בעיות כגון: מגרנות וכאבי ראש אסטמה ובעיות נשימה דלקות אוזניים חוזרות בעיות פרקים אלרגיה הפרעות במערכת העיכול מחלות עור חרדות כאבי מחזור ותסמונת קדם וסתית אי סדירות במחזור ובעיות הורמונאליות ועוד. התרופות ההומיאופתיות עשויים מחומרים במינונים מינימאליים שנמהלו באופן סדרתי פעמים רבות כדי להשיג השפעה מירבית ללא תופעות לוואי. תרופות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל וזה נעשה לאחר תשאול מקיף ובחינת היסטוריה רפואית מלאה בנוסף לקווי אופי הייחודיים לכל מטופל. תרופות אלו מיוצרות מחומרים מעולם החי, הצומח וממינרלים ומתאימות לטיפול והקלה במגוון רחב של מחלות, כולל בזמן הריון, בתינוקות וילדים.

נטורופתיה

זוהי גישה טיפולית ייחודית, המתבססת על ניצול יכולות הריפוי הטבעיות של האדם. התייחסות הנטורופתיה למטופל היא אינדיבידואלית הן באבחון והן בטיפול. הריפוי הנטורופתי מתמקד בזיהוי הגורמים העלולים לעכב תהליכי ריפוי עצמי, ופועלת לסילוק גורמים אלו, לחיזוק ולהמרצה של משאבי הריפוי הטבעיים. על פי שיטה זו, מחלה או סימפטום הינם סימן להפרת איזון פנימי או כסימן להליך של ריפוי עצמי של הגוף.
הנטורופתיה משתמשת בחומרים שמקטינים למינימום את הסיכון לתופעות לוואי ונמנעת מדיכוי הסימפטומים עצמם. אורח חיים בריא, תזונה נכונה, פעילות גופנית והרפייה הינם הבסיס לרפואה טבעית. במפגש הטיפולי נעזר המטפל בכל אלה על מנת לסייע למטופליו להכיר את האפשרויות הטיפוליות ואת הבחירות האישיות שיש להן השפעה על מצבי המחלה או ההבראה.
הייעוץ הנטורופתי כולל:
תזונה בסיסית - תזונה המותאמת ומבוססת על העיקרון שהאדם הינו מה שהוא אוכל. הנטורופתיה משתדלת להוציא את כל המרכיבים התזונתיים הפוגעים בגופינו או מנהגי אכילה גרועים ומעודדת תזונה מאוזנת המתאימה לאדם ולצרכיו כדי להשיג מצב בריאותי משופר. הייעוץ התזונתי כולל תוספות מזון מיוחדות, שימוש בויטמינים ומינרלים ומותאם באופן אישי לצרכיו ואופיו של המטופל.
הנחיות לפעילות גופנית, מנוחה ושינה - כחלק מתהליך ההחלמה, והנחיות המתייחסות לשיטת הרפייה - תרגילי נשימה, דמיון מודרך, עיסוי.
צמחי מרפא ותוספי מזון - צמחי מרפא ותוספי מזון מכילים חומרים היכולים לסייע ולעודד תהליכי ריפוי. הם מקלים על מצבים כמו עייפות, בעיות עור, דלקות חוזרות בנרתיק, בעיות במערכת העיכול ועוד.

צמחי מרפא

בתורת התרופות הסינית קיימים כ- 3000 צמחי מרפא ומינרלים שונים המחולקים לתתי קבוצות לפי תפקודם, בהתאם לפיזיולוגיה הסינית. לאחר תהליך אבחון, נבנית לכל מטופל פורמולה יסודית המכילה שילוב ספציפי של צמחים והמותאמת לו אישית. שיטה זו מתאימה לטיפול בהיקף רחב של בעיות החלל ממיגרנות ובעיות עיכול ועד הפרעות קשב וריכוז.

פרחי באך

ד”ר באך, רופא הרבולוג וחוקר אנגלי שחי בתחילת המאה ה20- הצליח לזהות קבוצת מצבים נפשיים ולכל מצב כזה התאים תמצית פרחים אחת או יותר, המתאימה לטיפול במצב זה. הטיפול המודרני בתמציות באך מתחיל בתהליך אבחון, הבודק היכן ישנה התאמה מירבית בין התמציות לבין מצבו הנפשי של האדם. האבחון נעשה ע”י תשאול, בדיקה גופנית במידת הצורך ומשיכה אינטואיטיבית של המטופל לתמצית זו או אחרת. בסוף האבחון מתאים המטפל את התמצית למצבו האישי של המטופל.

טיפולי איזון ושחרור

רפלקסולוגיה עיסוי ולחיצות בכפות הרגליים לאיזון ורגיעה כללית.
עיסוי צוואר גב כתפיים עיסוי המסייע בשחרור מתח ולחץ מאזור הגב. (45/60 דקות).
שוודי עיסוי אירופאי קלאסי בשמן שקדים המסייע בהמרצת מחזור הדם ולהקלה מתח שרירי ונפשי.
עיסוי משולב עיסוי במספר טכניקות הנבחרות על ידי המטפל במהלך הטיפול (45/60 דקות).
נמאסטה עיסוי בשמן חדרי המלח לחיזוק הויטאליות הטבעית של הגוף חוויה אנרגטית לגוף ,
ברמת חוזק בינוניות, להנאה מושלמת.
פולאריטי עיסוי קרקפת, כפות רגליים לתחושת שחרור בכל הגוף. (45/60 דקות).

טיפולים מרגיעים

אירוודה בשתי / ארבע ידיים משיכת שמן שומשום מחומם לאורך הגוף ולסיום עיסוי קצר לקרקפת (הטיפול מתבצע בבגדים מינמלים).
ארומתראפי עיסוי בשמן שקדים בתוספת סגולתיהם של שמנים ארומטיים רייקיטיפול אנרגטי לאיזון מרכזי האנרגיה בגוף.
עיסוי הריון עיסוי בשמן שקדים מפחית את תחושת הכבדות ומרגיע (מחודש 4 ואילך).

טיפולים עמוקים

רקמות עמוקות טכניקת עיסוי מערבית עמוקה וממוקדת לשחרור שרירים ונקודות מתח באיזורים שונים בגוףבאקוק עיסוי גב וצוואר בטכניקת עיסוי רקמות עמוקות שיאצו שיטת טיפול מהמזרח הרחוק המתבצעת על ידי לחיצות לאורך מסלולי אנרגיה לשחרור מתח פיזי ונפשי. הטיפולים מתבצעים על מזרן ובלבוש נוח.
תאילנדי המטפל משתמש בידיו וברגליו על מנת להביא לשחרור עמוק של הגוף על ידי לחיצות ומתיחות - הטיפולים מתבצעים על מזרן ובלבוש נוח.
טיפול להפגת מתחים מומלץ טיפול רייקי, שיאצו, תיאלנדי ורפלקסולוגיה (45 דקות)