חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english

מהו חדר מלח

חדר מלח הוא חדר המדמה מערת מלח, היות וכל פינותיו – הקירות, התקרה והרצפה – מצופות בשכבת מלח יבש בעובי וריכוז המשתנים ממקום אחד למשנהו, אך ריכוזו של המלח הוא תמיד גבוה מאוד ותמיד טבעי. ישנם מקומות המסתפקים בשכבת המלח בלבד, בעוד שמקומות גם מזרימים חלקיקי מלח יבש אל תוך החדר. בזכות המלח היבש איכותו האנטיספטית של החדר היא גבוהה מאוד. בחדר ישנו גם נתרן כלוריד, המכיל יונים שליליים, שעוזרים לחזק את המערכת החיסונית בסביבת החדר. הטמפרטורה בחדר עומדת על כ- 22 מעלות והלחות עומדת על כ 41 אחוזים.
בחדר מלח עוברים סדרת טיפולים העוזרים רבות במקרים של קושי נשימה, הנגרם כתוצאה מחסימה של מערכת דרכי הנשימה ע"י נוזלים המצויים בה. את דרכי הנשימה פותחים חלקיקי המלח, שנטחנו למנות אופטימליות המאפשרות כניסה שלו אל תוך דרכי הנשימה וכך מתאפשר לאוויר להיכנס אל תוך הגוף.
הטיפול הפשוט מצריך התרווחות של המטופל, הירגעות ונשימה. בגלל נוכחותו של המלח, הטיפול מרגיש כישיבה על חוף הים והמטופל ירגיש מליחות על שפתיו.
ישנם לא מעט רופאים הממליצים על חדר מלח, במיוחד לחולי אסטמה, יתרונותיו של הטיפול בחדר מלח הוכחו במחקרים שונים. מספר מחקרים רפואיים הוכיחו כי טיפול בחדר מלח עוזר להרגיע מחלות עור ונשימה, כמו אסטמה, אלרגיות פסוריאזיס  ואקזמה. מגזין רפואי בניו אינגלנד פרסם מחקר שממצאיו מראים כי טיפול ארוך טווח בחדר מלח משפיע לטובה על תפקוד הריאה והפחית החמרה של הריאות.