חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english

היסטוריה של חדרי מלח

טיפול במלח הוא טיפול טבעי הנפוץ במדינות רבות, שהתחיל עוד לפני מאות ספורות. מערות מלח הופיעו כבר בימי הביניים, אז נזירים הביאו חולים אל המערות על מנת לטפל במחלות שלהם, ושם הם נשמו אוויר הרווי בחלקיקי מלח. בכל טיפול היה שימוש בחלקיקים טריים שהכינו הנזירים מנטיפי המערות.
השימוש במלח לשימושים רפואיים התחיל אף לפני כן. היוונים הקדומים ידעו את כוחן של תרופות העשויות מלח, ואת יכולתן לנקות את דרכי הנשימה. שיטות הריפוי של היפוקרטס כללו תכופות שימוש במלח וכללו גם שאיפת אדים של מי מלח על מנת להקל על סימפטומים הקשורים לנשימה.
במלחמת העולם השנייה רופאים הבחינו בשיפור במצבם של החולים שהתחבאו במערת מלח בגרמניה. השהות במערה השכיחה שיעול והסובלים מקשיי נשימה יכלו לנשום לרווחה. באותה תקופה נוצר הבסיס לתרפיית המלח המודרנית, לאחר מספר מחקרים. הטיפול הפך לפופולרי והפך לטיפול סטנדרטי (טיפול המוכר ברפואה הקונונציונאלית ) במזרח אירופה.
עד שנות ה 90 הטיפול במלח התאפשר אך ורק במערות מלח, בשנים אלו פיתחו מדענים חדר מלח המופעל ע"י מכשור מתקדם ממוחשב אשר מדמה את האקלים השורר במכרות המלח העתיקים.
חדרי מלח מודרניים, כפי שאנו מכירים אותם כיום, מאפשרים לחולה לשבת בחדר העשוי כולו מלח טבעי ולהרוויח את אותה תוצאה ושיפור בהרגשה, כשם שמערות מלח היו עוזרות.
כיום ישנם מאות חדרי מלח ברחבי אירופה, וככלל חדרי מלח נפוצים גם באנגליה, ישראל, קנדה ואמריקה.