חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english

הלוטרפיה

כיום ישנן שיטות טיפול מודרניות רבות המשתמשות בחומרים טבעיים, אך המקובלת ביותר מכולן היא הלותרפיה, שמשמעותה היא ריפוי באמצעות שאיפת מלח. הלותרפיה היא שיטת טיפול המתבצעת בתנאים של מכרות מלח. מחקרים מראים כי ניתן להשיג סביבה טבעית בחדרים על ידי מכשיר רפואי הנקרא הלוגנרטור, שעוזר לייצר את הסביבה שקיימת במכרות מלח.
השיטה עוזרת לטיפול לא רק בבעיות הקשורות לדרכי הנשימה, אלא גם לבעיות עור, ומספקת לעור טיפול רפואי ואסתטי. ריסוס המלח בחדר גם מביא לאיזון ברמת ה PH.
שיטת הלוטרפיה מתבצעת בחדרי מלח, שבו הלוגנרטור אשר טוחן את המלח לחלקיקים אשר מוזרמים אל תוך החדר. החלקיקים קטנים כל כך, שמתאפשרת כניסתם אל תוך דרכי הנשימה, וע"י כך מערכת הנשימה "נפתחת"  ומתאפשרת כניסה של אוויר אל דרכי הנשימה והריאות. המלח מכיל יונים שליליים המחזקים את המערכת החיסונית בחדר, וכמו כן החדר הוא סטרילי ונקי מחיידקים ווירוסים שנמצאים באוויר עקב שקירות החדר כולם מצופים מלח כולל רצפת ותקרת החדר ועקב כך שמוזרם רסס של מלח אל חלל החדר בצורה קבועה ושוטפת כל מהלך הטיפול בתום כל טיפול "נשאב" האוויר המצוי בחלל החדר ע"י וונטה "סילונית" וכך "מטוהר" החדר בין כל טיפול לטיפול .
השיטה נמצאה כבעלת השפעה חיוביות על דרכי הנשימה ומערכת החיסון עוד בתקופות עתיקות באירופה, הכל תודות לשהייה של אנשים במכרות מלח, ובתקופות יותר קרובות אלינו. במלחמת העולם השנייה התחבאו אנשים במערות מלח. כל האנשים ששהו בסביבת המלח חוו שיפור בנשימה, אך חדרי מלח כפי שהם כיום נוצרו רק בשנות השמונ המאוחרות.
ההלוגנרטור הפך את שיטת הטיפול לנפוצה בכל העולם שעוזרת לטפל באסטמה, סיסטיק פיברוזיס, אלרגיות שונות, בעיות עור ועוד.