חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english

הלוגנרטור

ביוון העתיקה התחיל השימוש במלח והוא הוכנס לתרופות. באירופה של ימי הביניים היו נזירים לוקחים אנשים חולים אל מערות מלח, ושם החולים שאפו את האוויר שהיה ספוג במלח. במלחמת עולם השנייה אנשים שהתחבאו במערות מלח השתעלו פחות ונשימתם נהייתה קלה וטובה יותר.
לקראת סוף שנות השמונים פיתחה רוסיה חדר מלח על ידי גושי מלח שנלקחו ממכרה ואותם הפכו לבלוקים של מלח. מאז חדרי מלח עבור שינויים, וכיום מתבצע בהם שימוש בהלוגנרטור שהינו יעיל הרבה יותר מחדרי מלח המבוססים בלוקים, אשר פותח לאחר מחקרים רבים.
הלוגנרטור הוא מכשיר מיוחד הטוחן מלח באופן ממוחשב ומבוקר לחלקיקים קטנים במיוחד, המאפשרים כניסה של המלח אל דרכי הנשימה, והוא מזרים את חלקיקי המלח אל תוך חדר המלח. ישנם חדרי מלח המסתפקים אך ורק בקירות מצופים במלח, אך הקירות לא מייצרים את אותם התנאים המזוהים עם מכרות ומערות מלח. ההלוגנרטור הוא היחידי המאפשר לקבל את התנאים האלו.
המכשיר אחראי לא רק לטחינת המלח ופיזורו בחדר, אלא גם להחלפת של האוויר בתום כל טיפול ולמען שמירה על אחוזי לחות מתאימים.
המלח המתפזר באמצעות הלוגנרטור מכיל יונים שליליים, העוזרים לשמור על איכותו האנטיספטית של החדר ועוזרים לחזק את המערכת החיסונית בסביבת החדר.
בלעדי המכשיר חדר מלח היה מועיל פחות, אך בעזרתו האוויר בחדר הרבה יותר רווי במלח אשר ניתן לשליטה במינונים שונים עפ"י גיל ,משקל ,סוג המחלה ממנה סובלים   . המכשיר עושה בהצלחה את הפעולות שקשה מאוד להגיע אליהם בצורה טבעית ולא מבוקרת - אשר טוחן את המלח לחלקיקים זעירים ומפזרם בקביעות ובאופן מבוקר בחדר.