חדר מלח בפתח תקווה

חדרי מלח מודרניים מבוססים על שיטת טיפול שהחלה במאה ה-18 במכרות המלח של מזרח אירופה. אחרי שהתברר שהעובדים במכרות המלח, שנושמים אוויר רווי במלח, נוטים לפתח פחות מחלות בדרכי הנשימה משאר חלקי האוכלוסייה, החלו נזירים לקחת חולים עם בעיות נשימה לטיפול במכרות. בעזרת שהיה במכרות, נשימה של אוויר רווי במלח ומינרלים וחיכוך של אבני מלח, התבצע טיפול שהתברר כמועיל לבעיות נשימה שונות, ומחזק את המערכת החיסונית, לצד יתרונות רבים אחרים.

חדרי מלח – יתרונות בריאותיים רבים

חדר מלח מבוסס על אותם מכרות, ולמעשה מדובר בתנאים זהים לביקור במכרה מלח, כשאפילו אריחי המלח עצמם מגיעים ממכרות המלח במזרח אירופה. חדר המלח כולו עשוי מלח – מהרצפה ועד לאריחים, והאוויר עצמו מבוקר בהתאמה לצורכי המטופל, וכולל רסיסים של מלח רווי בלמעלה מ-98% נתרן וכלור.

כאשר רסיסי המלח חודרים לדרכי הנשימה, מתבצע ניקוי, ספיחת נוזלים בריאות, עלייה בריכוז היונים השליליים (בדומה לשהייה באזור הררי או אזור עם אוויר צח), לצד חיזוק של המערכת החיסונית, ובנוסף ליתרונות הבריאותיים השהיה בחדר המלח מסייעת גם להפחתת לחץ ולריכוז ושלווה.

מי צריך טיפול בחדר מלח בפתח תקווה

כיום ניתן למצוא חדרי מלח לפי עיר בכל עיר גדולה בישראל. חדר מלח מתאים במיוחד למבוגרים או ילדים הסובלים מבעיות נשימה, מאלרגיות ואסתמה ועד ברונכיט, נזלת כרונית, ליחה ועוד.

לעומת ביקור במכרות מלח או מערות, סביבת חדר המלח היא סביבה מבוקרת, נעימה לשהייה, מרגיעה ונוחה במיוחד, והיתרון של חדר המלח הוא ביכולת להתאים את ריכוז המלחים והמינרלים שבאוויר לצורכי המטופלים, על ידי משחק באיזון ריכוזי הסודיום כלוריד.

יתרון נוסף של חדר המלח הוא הסביבה העמוסה ביונים שליליים. מגורים באזורים עירוניים בעלי זיהום אוויר, העמוסים ביונים חיוביים, עשויה לגרום לבעיות רבות בדרכי הנשימה, אלרגיות וחומציות. יוניים שליליים, שלרוב ניתן למצוא בעיקר באזורי טבע בעלי אוויר טהור, מסייעים לשיפור ביות נשימה, מניעת מחלות, חיזוק המערכת החיסונית ואפילו רוגע וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים.

חדרי מלח בפתח תקווה

פתח תקווה היא לא עוד פרבר של תל אביב אלא עיר גדולה ומרכזית, עם אוכלוסייה של קרוב לרבע מיליון תושבים ואזורים רבים של מסחר, תעשיה ומגורים. בשנים האחרונות עוברת פתח תקווה תנופת בנייה והיא מהערים עם קצב גידול האוכלוסייה מהגדולים בישראל, כשמשנה לשנה עולה מספר התושבים לצד מספר כלי הרכב וזיהום האוויר בעיר. בעיר כה עמוסה בתחבורה ואזורי תעשייה, חשוב שיהיה מקום מפלט שבו אוויר טהור ומבוקר, לניקוי דרכי הנשימה, לצד יצירת שלווה ורוגע.

אם אתם תושבי פתח תקווה והסביבה ורוצים ליהנות מהיתרונות של חדר מלח איכותי, תוך התאמה מדויקת, צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ והכוונה, ואנו נייעץ לכם מהו הטיפול המתאים לכם ביותר.

למידע נוסף ויעוץ אישי השאירו פרטים

צור קשר

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רפואה משלימה

לבעיות הנשימה

ליעוץ וקביעת תורים

Open chat
לקביעת תורים לחצו כאן