חדר מלח בפתח תקווה

חדרי מלח מודרניים מבוססים על שיטת טיפול שהחלה במאה ה-18 במכרות המלח של מזרח אירופה. אחרי שהתברר שהעובדים במכרות המלח, שנושמים אוויר רווי במלח, נוטים לפתח פחות מחלות בדרכי הנשימה משאר חלקי האוכלוסייה, החלו נזירים לקחת חולים עם בעיות נשימה לטיפול במכרות. בעזרת שהיה במכרות, נשימה של אוויר רווי במלח ומינרלים וחיכוך של אבני מלח, התבצע טיפול שהתברר כמועיל לבעיות נשימה שונות, ומחזק את המערכת החיסונית, לצד יתרונות רבים אחרים.

חדרי מלח – יתרונות בריאותיים רבים

חדר מלח מבוסס על מכרות המלח, ולמעשה חדר המלח יוצר תנאים זהים לביקור במכרה מלח. אפילו אריחי המלח עצמם מגיעים ממכרות המלח במזרח אירופה. חדר המלח כולו עשוי מלח – מהרצפה ועד לאריחים, והאוויר עצמו מבוקר בהתאמה לצורכי המטופל, וכולל רסיסים של מלח רווי בלמעלה מ-98% נתרן וכלור.

לרכיביו של המלח סגולות ניקוי המסייעים לטיפול משלים במערכת הנשימה. המלח גורם לעלייה בריכוז היונים השליליים (בדומה לשהייה באזור הררי או אזור עם אוויר צח), המהווים חלק מהטיפול המשלים לצורך חיזוק של המערכת החיסונית. בנוסף ליתרונות הבריאותיים, השהיה בחדר המלח מרגיעה ונעימה, ומסייעת גם להפחתת לחץ וחרדה.

מי צריך טיפול בחדר מלח בפתח תקווה

כיום ניתן למצוא חדרי מלח בכל עיר גדולה בישראל. חדר מלח מתאים במיוחד למבוגרים או ילדים הסובלים מבעיות נשימה, מאלרגיות ואסתמה ועד ברונכיט, נזלת כרונית, ליחה ועוד. זאת בהתאם להתייעצות עם רופא המשפחה או רופא מומחה בתחום.

לעומת ביקור במכרות מלח או מערות, סביבת חדר המלח היא סביבה מבוקרת, נעימה לשהייה, מרגיעה ונוחה במיוחד, והיתרון של חדר המלח הוא ביכולת להתאים את ריכוז המלחים והמינרלים שבאוויר לצורכי המטופלים, על ידי משחק באיזון ריכוזי הסודיום כלוריד.

יתרון נוסף של חדר המלח הוא הסביבה העמוסה ביונים שליליים. מגורים באזורים עירוניים בעלי זיהום אוויר, העמוסים ביונים חיוביים, עשויה לגרום לבעיות רבות בדרכי הנשימה, אלרגיות וחומציות. יוניים שליליים, שלרוב ניתן למצוא בעיקר באזורי טבע בעלי אוויר טהור, בעלי סגולות המאפשרות, בין היתר, את הטיפול האלטרנטיבי לסובלים מבעיות נשימה.

חדרי מלח בפתח תקווה

פתח תקווה היא לא עוד פרבר של תל אביב אלא עיר גדולה ומרכזית, עם אוכלוסייה של קרוב לרבע מיליון תושבים ואזורים רבים של מסחר, תעשיה ומגורים. בשנים האחרונות עוברת פתח תקווה תנופת בנייה והיא מהערים עם קצב גידול האוכלוסייה מהגדולים בישראל, כשמשנה לשנה עולה מספר התושבים לצד מספר כלי הרכב וזיהום האוויר בעיר.

 בעיר כה עמוסה בתחבורה ואזורי תעשייה, חשוב שיהיה מקום מפלט שבו אוויר טהור ונקי שיאפשר טיפול אלטרנטיבי לניקוי דרכי הנשימה, לצד יצירת שלווה ורוגע.

אם אתם תושבי פתח תקווה והסביבה ורוצים ליהנות מהיתרונות של חדר מלח איכותי, צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים.

השאיר לנו פרטי התקשרות לסיוע והמלצה בנוגע לטיפול הרלוונטי עבורכם.

# מאמרים נוספים

נגישות
למידע נוסף