חדר מלח בראשון לציון

הרעיון של חדרי מלח מתבסס על שיטת טיפול שהייתה נפוצה במאות ה-18 וה-19 במכרות המלח של מזרח אירופה, כשנזירים היו מטפלים בחולים עם בעיות נשימה בעזרת שהייה במערות ומכרות של מלח, חיכוך של אבני מלח זו בזו, ונשימה של אוויר רווי במלח. כבר במאה ה-18 התברר שהעובדים במכרות מלח נוטים לפתח פחות מחלות בדרכי הנשימה מכלל האוכלוסייה, והשהייה במכרות המלח הפכה לדרך טיפול פופולרית.

היתרון שבטיפול בחדרי מלח

חדר מלח הוא חדר שכולו מלח – האריחים מכילים מלח איכותי, הרצפה עשויה ממלח, החדר מאובזר בפריטים כמו מנורת מלח והשוהה בחדר המלח מוקף באוויר שכולל רסיסי מלח איכותי הרווי בלמעלה מ-98 אחוזי כלור ונתרן. למעשה מדובר בחדר שמחקה באופן מדויק את מכרות המלח, ומקורו של המלח הוא מאותם מכרות מזרח-אירופאים.

כשהמלח חודר לדרכי הנשימה, הוא עוזר לנקות אותן, מעלה את ריכוז היונים השליליים, מחזק את מערכת החיסון וסופח נוזלים מהריאות. השהייה בחדר מלח, לצד היתרונות הבריאותיים הרבים, מסייעת גם לשלווה, רוגע וריכוז. כיום ניתן למצוא חדרי מלח לפי עיר, כמעט בכל עיר גדולה בישראל.

מי באמת צריך טיפול בחדרי מלח בראשון לציון

חדר מלח מסייע לילדים ומבוגרים עם בעיות נשימה שונות כמו ברונכיט, אלרגיות של דרכי הנשימה, אסטמה, ליחה, נזלת כרונית ועוד, ומסייע גם לחיזוק מערכת החיסון. היתרונות של טיפול מהסוג הזה לבעיות נשימה הן רבות, והסביבה של חדר המלח מבוקרת יותר (וכמובן נעימה יותר לשהייה) וניתן אף להתאים אותה לכל מטופל וצרכיו ע״י איזון בין ריכוזי הסודיום כלוריד המפוזרים בחלל החדר. בנוסף, שהייה בחדר מלח עמוס ביונים שליליים, שלרוב נפוצים במקומות הרריים או במערות, מסייעת לחיזוק הגוף, מניעה של בעיות בריאותיות שונות ובעיקר מסייעת לשיפור בעיות נשימה אצל מבוגרים וילדים. היונים השלילים, הנספגים באמצעות נשימה וגם דרך העור, מאיצים תהליכי חילוף חומרים שמחזקים את המערכת החיסונית.

חדרי מלח בראשון לציון

ראשון לציון היא מהערים המרכזיות והגדולות בישראל, וכעיר עם אוכלוסייה מגוונת של למעלה מרבע מיליון תושבים, ראוי שגם תושבי ראשון לציון והסביבה ייהנו מחדר מלח איכותי. כמו כן, סביבת העיר, שהיא חלק מאזור המרכז, היא סביבה עמוסה בתחבורה, אתרי בנייה ואזורי תעשיה, ובדומה לערים גדולות אחרות במרכז הארץ ובכלל, ישנו צורך חשוב במקום מפלט עם אוויר נקי ומבוקר, ובניקוי דרכי הנשימה.

היכן כדאי לעבור את הטיפול בחדר מלח?

את הטיפול בחדר מלח כדאי לעבור אצל מומחים לחדרי מלח, לבעיות נשימה והבנה עמוקה של מינרלים והשפעתם על דרכי הנשימה. לחברת Saltroom חדרי מלח לפי עיר כמעט בכל עיר מרכזית בישראל, כשחדרי המלח שלנו נבנים בצורה האיכותית ביותר, תוך התאמה מלאה לצרכים של כל מטופל/ת. לקבלת ייעוץ והכוונה לטיפול המתאים לכם, מלאו את פרטיכם בטופס ממש כאן למטה.

למידע נוסף ויעוץ אישי השאירו פרטים

צור קשר

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רפואה משלימה

לבעיות הנשימה

ליעוץ וקביעת תורים

Open chat
לקביעת תורים לחצו כאן