חדר מלח ברחובות

הכל התחיל בעצם כבר לפני קרוב למאתיים שנה, כאשר רופא פולני גילה שעובדים בתעשיית מכרות המלח, אינם סובלים ממחלות ריאה או מבעיות במערכת הנשימה.

להערכתו, הנתרן מפחית את היונים השליליים באוויר, וכן סופח ומייבש את הנוזלים מהריאות ובכך מקל על בעיות שונות, כמו ליחה כרונית והפרעות נשימה אחרות הנובעות מהצטברות הלחות.

מאז ועד היום, התפתחו שיטות רבות ליצירת אקלים דומה למכרות מלח, רק שהן מעל פני האדמה ואינם כוללים את כל הזיהום שכן נוצר במכרות, בשל המכשור ההנדסי הפועל שם.

חדרי המלח מיועדים להקל על הנשימה ולסייע למערכת החיסונית להתחזק. 

מדוע צריך חדרי מלח ברחובות?

העיר רחובות הנמצאת במרכז הארץ, סובלת לעתים מזומנות מזיהום אוויר הנגרם מתנאי הלחות ומשפיע על תחלואת דרכי הנשימה.

באתר האינטרנט של מכון דוידסון, שהוא הזרוע החינוכית של מכון וייצמן למדע, הפועל בעיר רחובות, מובא מחקר המאשש את העובדה כי טיפולים בחדרי מלח מסייעים לדרכי הנשימה.

מתי תצטרכו טיפול בחדר מלח ברחובות?

אם אתם סובלים מאסתמה, קשיי נשימה, נחירות וכדומה, או אפילו אם אתן נגמלים מעישון, כדאי לכם לשקול אפשרות ללכת לטיפול בחדרי מלח ברחובות.

הלוטרפי (הלוס – מלח ביוונית עתיקה) הוא טיפול באמצעות אוויר נקי ומחוטא מבקטריות ומחיידקים, בעזרת כך שהאוויר בחדרי המלח מכיל כמות גבוהה של נתרן מרוכז המפוזר באוויר בחלקיקים מקרוסקופיים המנקים את האוויר וחודרים למערכת הנשימה של השוהים בו ומגיעים עד דופן הריאה ומנקים אותו.

ממה מורכב חדר המלח?

חדר מלח בנוי מלבני מלח טבעי הנכרים במעבה האדמה, שם ספחו לאורך אלפי שנים מינרלים בריאים שמצטרפים אף הם לתהליך הריפוי.

בחדרי המלח מותקנות מערכות מיזוג ייחודיות, השואבות החוצה כל הזמן את האוויר שאתם נושפים, ומחזירות דרך מעברי מלח אוויר חדש המתנקה ומגיע לאטמוספירת החדר כשהוא כבר טהור מבקטריות ומחיידקים. בנוסף החדר מאובזר בפריטים השייכים לריפוי במלח כגון כרית מלח ומנורת מלח.

חדרי המלח שלנו ברחובות

ייחודיות חדרי המלח שלנו, הוא בכמות המלח האיכותי מהם הם נבנים. כל חדר מלח כזה, בנוי מלא פחות מ-25 טון של סלעי מלח איכותיים שאנו מייבאים בעצמנו ארצה ממכרות שונים בעולם, לא לפני שבדקנו את ריכוזי המינרלים והנתרן שהמסייעים כאמור לתהליך הטיפול ולאיכות השפעותיו.

מלבד זאת, רק הכניסה לחדר המלח המפואר, הישיבה על הכורסאות הנוחות והמוזיקה הנעימה והמרגיעה, תוך התנתקות מהמולת היום יום ומזיהום האוויר בחוץ, יכולה להקל על בעיות רבות נוספות, כמצבי רוח מתוחים, לחץ וחרדה ועוד.

למידע נוסף ויעוץ אישי השאירו פרטים

צור קשר

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רפואה משלימה

לבעיות הנשימה

ליעוץ וקביעת תורים

Open chat
לקביעת תורים לחצו כאן