מה הם יונים שליליים וכיצד הם ישפרו את מצב הרוח?

אנו נושמים אוויר מבלי לעצור לחשוב כיצד אנו מושפעים ממה שהוא מכיל ופה אנו מבקשים לדבר על אותם אטומים בלתי נראים שאינם רק משפיעים על מצבנו הנפשי, אלא גם על מצבנו הבריאותי. נשמע מעניין? נשמע חשוב!

שלילי שהוא חיובי

יונים שליליים הם בעצם אטומים שחיוניים עבור מערכת החיסון ועבור שלל מערכות בגוף. מדובר במולקולות שמתפרקות בעקבות תנועות של מים ואוויר ובעקבות קרינה ואור השמש. אותם יונים שליליים זוכים לאפס מגוון בעיות שהיונים החיוביים מובילים אליהן. מדובר בחלקיק שמחזיק באלקטרון נוסף ובשל כך הוא נמשך למגוון חלקיקי אבק וחיידקים, כאלו שבקלות עשויים להוביל לאלרגיה, לאסטמה ולבעיות נשימה אצל ילדים. כאשר יונים שליליים מתחברים לאותם חלקיקים הם בעצם מונעים מהם להמשיך ולרחף באוויר, משמע הם מאפשרים לכוח הכבידה להוביל אותם כלפי מטה – מונעים מהם להיכנס למערכת הנשימה שלנו.

כיצד משפיעים יונים שליליים על בני האדם

בעוד שיונים חיוביים נוצרים ע"י רוח חזקה, לחות, זיהום אוויר ואף באמצעות מגוון מכשירים חשמליים (קרי מחשבים, מייבש כביסה ונורות פלורסנט), הרי שיונים שליליים נוצרים באזורים טבעיים, קרי יערות, מפלי מים והרים – עובדה שמסבירה מדוע שהייה ממושכת לצד יונים שליליים אוטומטית לוקחת את התודעה למקום הרבה יותר רגוע וחיובי. מנגד, יונים חיוביים עשויים להוביל לא רק לתחושת דיכאון, אלא גם את הגוף למצב שיוצא משליטה – למצב שמגביר אצל אנשים מסוימים בעיות אסטמה ותופעות אלרגיה שנוגעות למערכת הנשימה. אי לכך טוב לדעת שיונים שליליים מצליחים לאזן – להשפיע בדיוק בדרך ההפוכה. הם לא רק תומכים בנפש, אלא גם מונעים מגוון בעיות בריאותיות.

עוד חשוב להבין שהיונים (החיוביים והשליליים) נקלטים באמצעות שני אפיקים: נשימה והעור. מכאן ברגע שהיונים השליליים נקלטים במערכת הדם הם מאיצים חילופי חומרים ובכך מונעים תהליכי חמצון הרסניים ובו זמנית הם מעלים את קצב זרימת הדם לכיוון המוח. כתוצאה מכך אנו לא רק הרבה יותר מרוכזים, אלא סך מערכת החיסון מתחזקת.

בין יונים שליליים לחדר מלח

בעוד שאת היונים החיוביים מייצרים באמצעות מכשירי אלקטרוניקה, הרי שאת היונים השליליים ניתן לייצר, בין היתר, באמצעות מלח טהור, פשוט כי המלח פולט אותם לאוויר באופן טבעי. מכאן שניתן להיעזר בנורת מלח, אך גם ניתן לנסות טיפול משלים באמצעות ביקור בחדרי מלח שמכילים באוויר החדר ריכוז מאוד גבוה של יונים שליליים. לכן חדר מלח הוא טיפול אלטרנטיבי טבעי לצד היעזרות בעזרים נלווים כמו מנורת מלח או כרית מלח.

אם נעצור לחדד מדוע חדר מלח עשיר באותם יונים שליליים, נציין שבין היתר הם נוצרים כאשר מתרחש פירוק של נתרן, אותו נתרן שמרכיב את המלח. אי לכך אין זה מפתיע שבחדרי מלח נמצא ריכוז מאוד גבוה של יונים שליליים, וזו הסיבה שאותם חדרים הם חלק מטיפול במסגרת רפואה אלטרנטיבית משלימה, המתבססת על רכיבים טבעיים מהטבע.

מינוס ועוד מינוס שווה פלוס

לבסוף נציין שאותם יונים שליליים משפרים את איכות השינה, מייצרים במוח סרוטונין והם משפרים פעולות קוגניטיביות ומנטאליות. מכאן שאם מבקשים להתאפס, להיטען מחדש ולהתגבר על אותם יונים חיוביים שכיום מצויים מכול עבר, הרי שטוב לדעת שיש מה לעשות, ואף באופן מהנה ומרגיע ביותר. מה עתה? תנסו לשים לב כיצד אתם מרגישים בסביבת מכשור חשמלי ולחלופין כיצד אתם מרגישים בסביבה טבעית ורוויית מלח.

 

השאיר לנו פרטי התקשרות לסיוע והמלצה בנוגע לטיפול הרלוונטי עבורכם.

# מאמרים נוספים

נגישות
למידע נוסף