כרית מלח

המלח ניחן בתכונות אנטי בקטריאליות והוא מסייע רבות למערכת הנשימה. מכאן שטוב לדעת שבאמצעות אביזר ביתי ניתן לתמוך בשלל מערכות גופניות, ואף תוך כדי שינה.

מעבר לכרית

ממש כפי שהשם מרמז, כרית מלח הינה כרית שמלאה במלח, כך שבמקום נוצות, ויסקו, או אקרילין, כרית זו מלאה במלח איכותי והיא מצופה בבד נושם ואנטי בקטריאלי. מכאן שגם על כרית זו ניתן להירדם נהדר, אך היא אינה מתיימרת להיות הכרית הכי נוחה שתפגשו, אך כן כרית מאוד חשובה, במיוחד אם אתם או הילד שלכם סובל מבעיות במערכת הנשימה.

ממה כרית מלח מיוצרת

כיום יותר ויותר אנשים מודעים לסגולות של המלח ומחזיקים בביתם מוצרים שונים כמו מנורת מלח וכרית לפתרון לבעיות שונות. נחדד שאותן כריות מלח מכילות תערובת מיוחדת –  מלח בעל ריכוז גבוה של נתרן כלורי, כאשר יש לוודא שהכרית מאושרת  ע"י משרד הבריאות. המלח שמצוי בכרית אינו גבישי, וזאת משתי סיבות משמעותיות: ראשית ישנים על הכרית ועל כן עליה להיות כמה שיותר נעימה, ושנית המטרה של הכרית לסייע לנשום את חלקיקי המלח שמצויים בה, ועל כן חשוב שהחלקיקים יהיו מזעריים. מכאן שחלקיקי המלח אכן מיקרונים, עובדה שמאפשרת לנשום אותם לעמוק. כמו כן, בכדי לוודא שהכרית נשארת יעילה, חשוב להיצמד להוראות התפעול שמגיעות עמה.

מבחינת הציפית גם היא אינה רגילה, אלא נטולת חומרים כימיים, עשויה מאחוז גבוה של פוליאסטר ובאופן כללי היא עשויה מבד אנטי אלרגני ובצפיפות מאוד גבוהה, וזאת בכדי למנוע מעבר של חומרים אלרגנים ומזהמים. כמו כן, גם לחומר שמצפה את המלח יש חשיבות ולרוב הוא עשוי מאלבד.

מטרת הכרית וקהל היעד

כרית מלח מתאימה הן למבוגרים והן לילדים ותינוקות ועל כן בין היתר תמצאו כרית מלח לתינוק. מטרתה להקל על מגוון תופעות לא נעימות, קרי  גודש בדרכי הנשימה, חרחורים, נחירות, סינוסיטיס, אלרגיה, אסטמה, נזלת כרונית, דלקת אוזניים, הצטברות של ליחה וכדומה. מכאן שגם מטפלים בעזרתה במגוון בעיות בריאותיות וגם משפרים בעזרתה את איכות השינה – אם את זו של הילדים ואם את זו שלכם. כמו כן, כרית מלח מקלה על כאבי שרירים, במיוחד באזור הגוף העליון. כיצד כל זה קורה באמצעות כרית אחת? ובכן המלח ידוע ביכולת הספיחה והייבוש המדהימים שלו, ואף המלח מאפשר לפרק ולדלל גושי ליחה, כך שהרבה יותר קל לשנע אותם החוצה מהגוף.

אופן השימוש

בכדי להפיק את המרב מהכרית יש לישון עמה או לצידה, אך גם ניתן להשתמש בה באופן נקודתי. למה הכוונה? רצוי להוציאה מהציפית ולקפלה לשניים, לשפשף את שני הצדדים ובו זמנית להצמידה לפנים ולקחת נשימה עמוקה. על פעולה זו מוטב לחזור כשלוש פעמים במשך דקה, ואם בין היתר סובלים מאף סתום, הרי שמוטב לנשום דרך הפה.

במשך הלילה ניתן לישון עליה, אך אם פעולה זו אינה נוחה ומעדיפים את הכרית הרגילה, הרי  כל שצריך לעשות זה להציבה לצד הכרית שלכם, קרוב ככול הניתן לפנים, וכמובן לאחר שהוצאתם את הכרית מהציפית החיצונית.  עוד פעולה אפשרית היא לחמם את הכרית  בעוצמה בינונית במיקרוגל ופשוט לנשום דרכה, כאשר אם יש אזור כואב בגוף, מוטב להניחה עליו כל עוד היא חמה.

טיפול משלים

בדומה לטיפול בחדר מלח ובדומה לשימוש במנורת מלח, הרי שגם פה המלח חודר למערכת הנשימה ובכך מסייע רבות. כמו כן, רבים נוטים לשלב בין השניים, משתמשים בכרית המלח כטיפול משלים לשהות בחדר מלח. מכאן שאם גם אתם מחפשים פתרון זמין ונעים, פתרון הוליסטי ושמטפל בשלל מערכות גופניות, הרי שהתשובה מולכם!

המלצת המומחים - כריות מלח

Himalayan Salt

כרית מלח הימלאיה

HijiNa

כרית מלח HijiNa

Santmira

כרית מלח Santmira

למידע נוסף על כרית מלח השאירו פרטים

צור קשר

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רפואה משלימה

לבעיות הנשימה

ליעוץ וקביעת תורים

Open chat
לקביעת תורים לחצו כאן