כרית מלח

המלח בעל סגולות ספיחת הנוזלים ולכן הוא משמש ברפואה האלטרנטיבית כטיפול לסובלים מבעיות במערכת הנשימה. המלח שולב באביזר ביתי יומיומי כדי שכל אחד יוכל ליהנות מהסגולות של המשאב הטבעי הזה.

מעבר לכרית

ממש כפי שהשם מרמז, כרית מלח הינה כרית שמלאה במלח, כך שבמקום נוצות, ויסקו, או אקרילין, כרית זו מלאה במלח איכותי, והיא מצופה בבד נושם ואנטי בקטריאלי. הכרית הזו לא הנוחה ביותר שתמצאו, אך היא תוכל לספק לכם את הסגולות הטבעיות של המלח כחלק מטיפול משלים אלטרנטיבי, אם אתם סובלים מבעיות בדרכי הנשימה.

ממה כרית מלח מיוצרת

המודעות לרפואה האלטרנטיבית עלתה בשנים האחרונות, ולכן אנשים מחזיקים בביתם מוצרים כמו מנורת מלח או כרית מלח כדי ליהנות מהסגולות של המלח. נחדד שאותן כריות מלח מכילות תערובת מיוחדת – מלח בעל ריכוז גבוה של נתרן כלורי, כאשר יש לוודא שהכרית מאושרת ע"י משרד הבריאות. המלח שמצוי בכרית אינו גבישי, וזאת משתי סיבות משמעותיות: ראשית, מלח גבישי יפגע בנוחות ובכך גם באיכות השינה, ושנית המטרה של הכרית היא לנשום את חלקיקי המלח שמצויים בה, ועל כן חשוב שהחלקיקים יהיו מזעריים. לכן חלקיקי המלח הם מיקרונים. כמו כן, בכדי לוודא שהכרית נשארת יעילה, חשוב להיצמד להוראות השימוש שמגיעות עמה.

גם הציפית של הכרית איננה ציפית רגילה, היא עשויה מחומר נטול חומרים כימיים, מכילה אחוז גבוה של פוליאסטר ובאופן כללי עשויה מבד אנטי אלרגני ובצפיפות מאוד גבוהה. זאת כדי למנוע מעבר של חומרים אלרגנים ומזהמים. כמו כן, גם לחומר שמצפה את המלח יש חשיבות ולרוב הוא עשוי מאלבד.

מטרת הכרית וקהל היעד

כרית מלח היא אביזר המשמש לטיפול אלטרנטיבי בבעיות נשימה כמו גודש בדרכי הנשימה, חרחורים, נחירות, סינוסיטיס, אלרגיה, אסטמה, נזלת כרונית, דלקת אוזניים, הצטברות של ליחה וכדומה. הכרית מתאימה לכל הגילאים, וזאת בתיאום עם רופא משפחה או ייעוץ עם רופא מומחה. הכרית מיועדת לטיפול משלים בבעיות בריאותיות ושיפור איכות השינה. העיצוב החכם של הכרית יחד עם סגולותיו של המלח בספיחת נוזלים, הופכים את כרית המלח לאביזר מצוין לטיפול משלים בבעיות נשימה.

אופן השימוש

בכדי להפיק את המרב מהכרית יש לישון עמה או לצידה, אך גם ניתן להשתמש בה באופן נקודתי. למה הכוונה? רצוי להוציאה מהציפית ולקפלה לשניים, לשפשף את שני הצדדים ובו זמנית להצמידה לפנים ולקחת נשימה עמוקה. על פעולה זו מוטב לחזור כשלוש פעמים במשך דקה, ואם בין היתר סובלים מאף סתום, הרי שמוטב לנשום דרך הפה.

במשך הלילה ניתן לישון עליה, אך אם פעולה זו אינה נוחה ומעדיפים את הכרית הרגילה, הרי  כל שצריך לעשות זה להציבה לצד הכרית שלכם, קרוב ככול הניתן לפנים, וכמובן לאחר שהוצאתם את הכרית מהציפית החיצונית.  עוד פעולה אפשרית היא לחמם את הכרית  בעוצמה בינונית במיקרוגל ופשוט לנשום דרכה, כאשר אם יש אזור כואב בגוף, מוטב להניחה עליו כל עוד היא חמה.

טיפול משלים

בדומה לטיפול בחדר מלח ולשימוש במנורת מלח, הכרית נועדה לאפשר חשיפה למלח כחלק מטיפול משלים מתחום הרפואה האלטרנטיבית. כמו כן, רבים נוטים לשלב בין השניים, משתמשים בכרית המלח כטיפול משלים לשהות בחדר מלח. מכאן שאם גם אתם מחפשים פתרון זמין ונעים, טבעי וללא תופעות לוואי, אתם מוזמנים לנסות טיפול משלים באמצעות חדר מלח, כרית מלח או מנורת מלח.

השאיר לנו פרטי התקשרות לסיוע והמלצה בנוגע לטיפול הרלוונטי עבורכם.

# מאמרים נוספים

נגישות
למידע נוסף