חדר מלח בירושלים

מוצרי המלח כגון מנורת מלח או כרית מלח הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ואנחנו פוגשים בהם לא רק בחדרי טיפול או במקומות בהם היינו מצפים לראות אותם מוצבים, אלא אף במקומות פחות צפויים לכך, כמשרדים, חדרי ישיבות, סלונים וחדרי שינה – כל אותם מקומות המנתבים את תכונותיו המוכרות של המלח ומנגישות אותן לכולם. ואם כבר דיברנו על מלח, מדוע לא לקחת את תכונותיו המפורסמות צעד אחד קדימה, אל חדרי מלח בירושלים, או, בעצם, בכל מקום אחר בארץ ובעולם? אל כל אותם המקומות שבהם הספלאותרפיה (טיפול באמצעות חדר מלח) תנתב את איכויותיו הרפואיות של המלח לצורך טיפול בחולי אסטמה, באנשים הסובלים מאלרגיות נשימתיות ובסובלים מבעיות בדרכי הנשימה העליונות, ואפילו סתם לשיפור הבריאות, האיזון החיסוני ומצב הרוח.

חדרי מלח בירושלים - למי מתאים הטיפול?

הטיפול בחדר מלח יכול להתאים לאנשים בריאים בני כל הגילאים, ובעיקר מתאים לחולים בדלקת הסמפונות, באסטמה, בברונכיט, בנזלת הכרונית ובמחלות אלרגיות שונות במערכת הנשימה. טיפול משלים באמצעות חדר המלח בבעיות מערכות הנשימה האנושיות אינו מסתכם באנשים חולים, אלא יכול להיות טיפול אלטרנטיבי גם עבור אנשים המוגדרים כ"בריאים", אבל עובדים במקום סגור שבו כמויות גדולות של חיידקים, חלקיקי אבק ומזהמים נוספים. כמו כן, חדרי מלח מיועדים לניקוי ריאותיהם של נגמלים מעישון ושל הסובלים מקשיי נשימה (כנוחרים או בעלי נשימה כבדה).

איך עובד תהליך הטיפול בחדרי מלח?

שיטת טיפול זו, היוצרת בחדר הסגור סביבת אוויר מלוח שריכוזו גבוה, יוצרת באופן מלאכותי מיקרו-אקלים אשר זהה במהותו ובתנאיו לתנאי האקלים השוררים במערות ובמכרות מלח תת-קרקעיות. טיפול בחדר המלח אורך כשעה שבמהלכה שוהה המטופל בתוך החדר הסגור, כשהוא ישוב על כורסה מפנקת, ברגיעה מוחלטת, המחוזקת על ידי האור העמום שבחדר. לצד האווירה המרגיעה, בחלל האוויר מפוזרים חלקיקי סודיום כלוריד מזעריים שגודלם נע בין 0.5 ל-5 מיקרון, דבר המאפשר לנו התאמה אישית ככל הניתן לצרכי כל מטופל, באמצעות התאמת הריכוזים.

הגיע הזמן לנשום נקי - חדרי מלח בירושלים

מלח, כידוע, הינו חומר הסופח נוזלים אשר לו תכונות אנטי בקטריאליות. אם הזכרנו קודם לכן את אוויר מכרות המלח הבריא, אנחנו חייבים להסביר כי קירות המכרות פולטים רסס דק ובלתי נראה של נתרן כלור שריכוזו גבוה מאד (קרוב ל-98%) לחלל אוויר המכרה. לצורך ההשוואה, ריכוז המלח בים המלח, אותו ים שאנחנו מהללים את מליחותו, הוא כ-15%בלבד. בתנאי המכרות הסגורים, האוויר שבמקום הופך לרווי ביונים השליליים ובעצם לסטרילי, ומשום כך גם לנקי מכל אלרגנים או חיידקים המצויים באוויר ה"רגיל" שלנו. אוויר נקי הוא באופן טבעי אוויר המנקה את מערכת הנשימה ותורם להפחתת הופעתן של תופעות אלרגיות.

אין זה מפתיע כי דווקא העיר ירושלים נחשבת כאחד המקומות הטובים ביותר לקבלת טיפול בחדר מלח. האוויר הצלול, התחושה המיוחדת שמשרה העיר – כל אלה חוברים יחדיו לרצונם של המטופלים הירושלמים לנשום אוויר נקי ובריא יותר.

קדימה, השאירו פרטים ואתם בדרך לנשום לאוויר נקי צלול כיין בחדרי מלח בירושלים.

השאיר לנו פרטי התקשרות לסיוע והמלצה בנוגע לטיפול הרלוונטי עבורכם.

# מאמרים נוספים

נגישות
למידע נוסף