תא חמצן

ככל שעובר הזמן, הופך הטיפול בתאי החמצן ליותר ויותר פופולרי. אם גם אתם סובלים מבעיות שונות לרבות כאבים כרוניים עקב פציעה או הפרעות קשב, כדאי מאד להכיר את האפשרות הזו.

טיפול בתאי חמצן

טיפול בתאי חמצן הוא טיפול שבמהלכו משתמשים בריכוז גבוה במיוחד של חמצן (שמגיע עד 100 אחוזים כמעט) כדי להגדיל את כמות החמצן שעוברת ונספגת ברקמות שבתאים (בהשוואה ל-21 אחוז חמצן שנמצא באוויר שאנו נושמים). התחום פותח בארצות הברית בסוף המאה ה-19 במטרה לטפל בצוללנים שסבלו ממחלת הדקומפרסיה, שלוקים בה צוללנים שעלו ממעמקי הים במהירות גבוהה מדי. הטיפול נעשה בתוך תא קטן על מיטה ייעודית כאשר מולבשת על הפנים מסיכה מיוחדת דרכה מוזרם החמצן. במהלך הטיפול ניתן לנוח, לקרוא או לצפות בתכני וידאו ואם מסיבה כלשהי חשים חוסר נוחות ניתן לפנות דרך האינטרקום אל חברי הצוות המטפל. 

יתרונות של תא חמצן

לטיפול בתאי חמצן יתרונות רבים והוא יכול לסייע בשיפור הזיכרון, שיפור איכות השינה, איזון והקלה במצבים של הפרעות קשב וריכוז, חיזוק של המערכת החיסונית, טיפול בכאבים כרוניים וזירוז תהליכי החלמה לאחר פציעות ספורט ופציעות באופן כללי. כמו כן, בשנים האחרונות הולכים ומתבררים היתרונות הרבים של טיפול בתא החמצן בהיבט הקוסמטי, כאשר הריכוז הגבוה של החמצן מצליח בעצם להגיע אל רקמות בעור הפנים שסבלו מאספקת חמצן נמוכה ברבות השנים ועושה תהליך מסוים של תיקון שלהן. באופן כללי, מטופלים בתאי חמצן מדווחים על עלייה באיכות החיים – נשימה טובה יותר, רוגע, תחושה פיזית טובה יותר והפחתה של כאבים כרוניים מסוגים שונים.

מה אפשר לרפא בעזרת תא חמצן?

הטיפול בתא חמצן יכול לרפא ולזרז החלמה של מגוון בעיות כרוניות ודחופות. הוא מסייע בהחלמה של פצעים קשים לריפוי על רקע מחלת סוכרת או אי ספיקה וסקולרית, מסייע לרפא נזקי קרינה מאוחרים שנגרמו לרקמה רכה ולעצם לאחר הליכי קרינה שבוצעו בגוף, עוזר בטיפול בזיהום בעצמות שאינו מגיב לטיפולים אחרים ועוזר כמובן לטפל במחלת הדקומפרסיה ותסחיפי אוויר. כמו כן, משמש תא החמצן להפחתת נזק מרעלים מסוגים שונים, הפחתה של נפיחות ובצקות באזורים שונים בגוף, הכחדה של זיהומים אנאירוביים וזירוז בהיווצרות רקמת עצם חדשה לאחר פציעה.  

קהל יעד 

ככלל טיפולי החמצן מתאימים לכולם, ואין כמעט מניעה מבחירה בטיפול הזה. קהל היעד הוא הרבה פעמים אנשים שסובלים מפציעות שונות או מטראומות גופניות לאחר הליכים רפואיים, אך בהרבה מקרים אחרים אלו אנשים הסובלים למשל מבעיות בזיכרון ומבעיות שינה שכבר ניסו פתרונות אחרים ללא הועיל ומעוניינים לנסות להיעזר ביתרונות הרבים של טיפול בתאי החמצן. הטיפול בתא חמצן מתאים לכל הגילאים, גם לקשישים ולילדים. למעשה, הורים המעוניינים לסייע לילדיהם עם בעיות שונות באמצעות תא החמצן יוכלו להיכנס יחד איתם לטיפול. הטיפול בתא לחץ מתאים בכל מקרה של בעיה רפואית שלא נמצא לה אף פתרון אחר ובהרבה מאד מקרים האפיק הזה בהחלט עוזר ופותר את הבעיה כליל. 

לסיכום

הטיפול בתא חמצן הוא טיפול ייחודי במהלכו נושמים המטופלים ריכוז גבוה במיוחד חמצן, מה שעוזר בתהליכי ריפוי דרך הזרמה של חמצן טהור אל הרקמות השונות בגוף. תאי החמצן יעילים במיוחד לטיפול בכאבים כרוניים, לשיפור איכות השינה, להחלמה מפציעות שונות, לזירוז הליכי הריפוי הטבעי של הגוף ועוד. מי שסובל מבעיות רפואיות שונות שלא זוכות למענה בשיטות אחרות, בהחלט צריך להכיר את האפשרות הזו עוד והיא בהחלט עשויה לסייע ולהקל על בעיות רפואיות שונות.

השאיר לנו פרטי התקשרות לסיוע והמלצה בנוגע לטיפול הרלוונטי עבורכם.

# מאמרים נוספים

נגישות
למידע נוסף