חדרי מלח - אתר בעברית Saltrooms - english
חיפוש

רוצים לדבר איתנו?

אסטמה של העור

 
דרמטיטיס אטופית (אסטמה של העור) היא מחלה שבמהלכה מופיעים כתמים גדולים אדומים על העור, כאשר עיקר ברוב המקרים הם מופיעים באזור של קפלי העור, כלומר הברכיים, המרפקים וסביב העיניים. במקרים חמורים, בעיקר בקרב ילדים, יכולים להופיע כתמים באזור הפנים בכלל, על הקרקפת ועל הידיים. למעשה מדובר בדלקת וגרד טורדני מאוד, ובעת גירוד המקום בידיים לא נקיות, נוצר זיהום המחמירים את הכאב. המחלה מגיעה לראשונה בגיל ינקות ויכולה להמשיך עד גיל מבוגר.
כיום לא ידוע באופן מוחלט על הגורם למחלה, אך נראה כי אסטמה של העור קשורה לרגישות יתר של העור לגורמים חיצוניים, קור, חום ואבקנים, ולגורמים פנימיים, כמו לחץ ומתח נפשי. ישנה הנחה נוספת כי בקרב ילדים, אסטמה של העור יכולה להתרחש, ואף מחמירה, עקב רגישות לדגים, ביצים וחלב פרה.
היות והגורם למחלה הוא בעיקר רגישות יתר של העור לחום ולקור, לאבקנים ולגורמים סביבתיים חיצונים אחרים, אסטמה של העור יכולה לקבל מענה בחדר מלח מפני שלחדר איכות גבוהה של יכולת אנטיספטית (כלומר, החדר נקי ממחוללי מחלה) בזכות המלח שמצפה את החדר ומוזרם פנימה, ובזכות הנתרן כלוריד, והיונים השליליים שבתוכו, שמוזרם גם הוא ועוזר לחזק את המערכת החיסונית בחדר.